Në një ceremoni të organizuar në ambientet e Drejtorisë së...
Një delegacion nga Estonia u prit në takim zyrtar nga menaxhmenti i lartë i PK-se,...
Kryeministri i Republikës së Kosovës z.Isa Mustafa, i shoqëruar nga Ministri...
Zëvendësdrejtori Përgjithshëm për Operativë z.Naim Rexha i...
Presidentja e Republikës së Kosovës ndan medalje edhe për pjesëtarët e...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë z.Shpend Maxhuni priti në një takim...
Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes të dy policive, asaj të...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Shpend Maxhuni ka pritur...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, z. Shpend Maxhuni,...
Arrestohen tre persona të dyshuar për “lëndim trupor” Skenderaj, 4 maj 2016

Dje, nė orėt e pasdites, njėsit policor nė Skenderaj, i ėshtė pėrgjigjur njė thirrje emergjente nė njė rast me elemente tė veprės penale ‘lėndim trupor’. Rasti ėshtė raportuar nė orėn 16:00 tė datės 4 maj 2016, ngjarje kjo e ndodhur nė...
më shumë
I dehuri shkakton aksident Prizren, 01 maj

Rreth orės 23:55 minuta, nė rrugėn “Jusuf Gėrvalla” nė Prizren, njė shtetas i Shqipėrisė, pėrderisa po e drejtonte automjetin e tij tė llojit :Ford Focus” duke mos pėrshtatur shpejtėsinė e lėvizjes, e ka humbur kontrollin dhe automjeti...
më shumë
Vjedhje e rëndë Suharekė, 01 maj

Pas njė pune intensive tė patrullave dhe hetuesve tė policisė nė Suharekė, ėshtė identifikuar e mė pas arrestuar njė i dyshuar i cili kishte kryer vjedhje nė kafenenė “URA” nė rrugėn “Brigada123”. Po ashtu janė gjetur edhe...
më shumë

Raporto krimin