Sot me datë 19.10.2016 Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm për...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Shpend Maxhuni po...
Policia e Kosovës bazuar në trendet dhe kërcënimet nga krimet e rënda dhe...
U mbajt një takim i përbashkët i përfaqësuesve të Policisë...
Pamje gjatë vizitës në pikën kufitare në Jarinjë, presidenti...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z.Shpend Maxhuni...
Pamje nga vizita e Zëvendës Presidentit Amerikan z. Joe BIDEN në Republikën e...
Nënshkruhen procedurat e përbashkëta të kontrollit kufitar të PKK...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Shpend Maxhuni, sot me...
Policia e Kosovës në dy raste të ndara konfiskon mbi 33 kilogramë marihuanë-Policia e Kosovës arreston pesë persona të dyshuar për ‘trafikim me njerëz’ dhe identifikon dy viktima të trafikimit-Arrestohet një person për ‘rrezikim të trafikut publik’-Arrestohet një person i dyshuar për ‘kanosje’-Arrestohen gjashtë persona të dyshuar për ‘lëndim trupor’-Policia e Kosovës arreston një person të dyshuar nën dyshimin e bazuar për “blerje, posedim, shperndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikeve, substancave psikotrope dhe analoge”, në sasi prej rreth 40 kg marihua-Arrestohen dy persona të dyshuar dhe konfiskohet marihuanë-Policia e Kosovës në dy raste arreston pesë (5) persona të dyshuar të involvuar në ‘trafikim me qenie njerëzore’ dhe ‘prostitucion’-Arrestohen tre persona nën dyshimin e bazuar për ‘vjedhje të rëndë’, ‘grabitje’ -23 armë të konfiskuara nga të shtënat në ahengje -Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Shpend Maxhuni po qëndron për vizitë zyrtare në San Diego të Shteteve të Bashkuara të Amerikës-Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’-Policia e Kosovës arreston pesë (5) persona të dyshuar për ‘blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve , substancave psikotrope dhe analoge neni 273’, si dhe ‘mbajtje në pron&eum-Arrestohen tre persona të dyshuar për ‘grabitje’ në Gjakovë-Policia e Kosovës sqaron si në vijim:
Arrestohet një person i dyshuar për ‘kanosje’ Mitrovicė, 24 tetor 2016

Policia nė Mitrovicė nė orėt e mesditės sė datės 24 tetor 2016, i ėshtė pėrgjigjur njė rasti me elemente tė veprės penale ‘kanosje’, ku reagimi i shpejtė i njėsive policore ka rezultuar me identifikimin dhe...
më shumë

Raporto krimin