Zyra pėr Informim dhe Marrėdhėnie me Publikun e PK-sė / KP Press and Public Relation Office / Kancelarija za Informisanje i Odnose sa Javnošcu KP

Arrestohet një person nën dyshimin e bazuar për kontrabandim të migrantëve

Prishtinë, 4 mars 2015 Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar pas hetimeve të kryera për disa muaj lidhur me veprimtarinë kriminale të një grupi, që duke bashkëvepruar në vazhdimësi merrej me kontrabandim të migrantëve për në shtetet e Bashkimit Evropian, sot me dt. 04.03.2015 në rajonin e Prishtinës ka ndërmarrë operacionin policor të koduar me emrin “ZËRI”, me ç’rast është arrestuar një i dyshuar si dhe është kontrolluar shtëpia e tij me objektet përcjellëse.më shumë

Aksident trafiku me fatalitet

2.3.2015, magjistralja Ferizaj – Brezovicë, “Fusha e Pajtimit”, Kaçanik
Në aksidentin e rëndë të trafikut, të ndodhur mbrëmë rreth orës 19:20 minuta, në magjistralen Ferizaj-Brezovicë, te “Fusha e Pajtimit” në Kaçanik, ka pësuar këmbësori: N. R. (61 vjeçar), pjesëtar i Policisë së Kosovës. më shumë

“Arrestohen katër persona të dyshuar për vepra të ndryshme kriminale”

Prishtinë, 26 shkurt 2015 -Policia e Kosovës, respektivisht njësitet antidrogë, në luftën e pa kompromis kundër dukurive negative, krimit të organizuar dhe veçanërisht përpjekjeve për zbatimin e strategjive për luftimin e trafikimit me substanca narkotike, pas hetimeve disa mujore ka realizuar me sukses edhe këtë operacion policor.më shumë

Aksident trafiku me lëndime te rënda trupore – ‘ godit dhe ikë ’

Pejë , 25 Shkurt 2015 -Ju informojmë që me datë 24 Shkurt 2015 rreth orës 15:45 në qytetin Deçan ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin ishin përfshirë mjeti (furgon) me ngjyrë të bardhë me targa të dyshimta regjistrimi , i drejtuar nga i dyshimti i pa njohur (NN) , me ç’rast me mjetin që drejtonte ka goditur në afërsi të gjykatës në Deçan këmbësorin T.(Besart)B. lindur (2011) nga Deçani , të cilit i shkakton lëndime të rënda trupore dhe ik në drejtim të panjohur.më shumë

previous

1-4 Nga 1000

next

  

  Statistikat e përgjithshme: 05.03.2015

Aksidente fatale

00


Aksidente me të lënduar

10


Aksidente pa të lënduar

34


Tiketa trafiku të shqiptuara

846


Arrestime

19


Në mbajtje

15

 

Informata

Raporto Krimin Në

info@kosovopolice.com

Personat në Kërkim

Kliko këtu