Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Arrestohen tre (3) persona të dyshuar të involvuar në veprimtari penale Prishtinė, 22mars 2019

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), ka arrestuar 3 persona nėn dyshimin e bazuar pėr kryerjen e veprave tė ndryshme penale. Gjatė realizimit tė hetimeve dhe zhvillimeve nė terren, si pjesė e kėtij operacioni policor janė pėrfshirė edhe Drejtoria Kundėr Krimit tė Organizuar (DKKO) dhe institucionet tjera kompetente, qė merren me trajtimin e produkteve medicinale.
më shumë
Arrestohet një person për vjedhje Prishtinė, 21 mars 2019 – Mbrėmė rreth orės 23:00 nga njėsitet policore tė stacionit Qendra, ėshtė arrestuar njė person, pėr tė cilin ekziston dyshimi i arsyeshėm qė mund tė jetė i pėrfshirė nė njė rast tė vjedhjes, qė ėshtė raportuar me datėn 19.03.2019.

më shumë
Njoftim për bllokim rrugësh Prishtinė, 21 mars 2019 – Ju njoftojmė se pas pranimit tė kėrkesės nga Federata e Futbollit tė Kosovės, pėr ndeshjen e futbollit , e cila do tė zhvillohet sonte, nė stadiumin “Fadil Vokrri” nė Prishtinė, Drejtoria Rajonale e Policisė –Prishtinė, ka bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura policore pėr tė ofruar siguri pėr ė gjithė pjesėmarrėsit si dhe ka ndėrmarrė masat e nevojshme pėr tė pėrcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo tė pjesshme tė segmenteve tė caktuara rrugore nė kryeqendėr, me qėllim tė rregullimit tė qarkullimit rrugor dhe drejtimit tė trafikut, nė mėnyrė qė tė krijohet rrjedhshmėri normale nė trafik si dhe njė ambient i qetė dhe i sigurt.

më shumë
Plani operativ “MASAZHI 2019” Prishtinė, 20 mars 2019

Policia e Kosovės, Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerėzore (DHTQNJ), nė bashkėpunim edhe me institucionet tjera pėrkatėse, siē janė Ministria e Tregtisė dhe Industrisė, Inspektorati i Punės, ATK-ja, inspektorėt e Komunės sė Prishtinės dhe Fushė Kosovės, ka organizuar njė plan operativ pėr inspektimin e lokaleve, salloneve tė masazheve nė komunėn e Prishtinės dhe tė Fushė Kosovės “MASAZHI 2019”.
Ky inspektim ėshtė bėrė me qėllim tė parandalimit tė tė gjitha veprave penale, identifikimin e hershėm tė viktimave tė mundshme tė trafikimit si dhe luftimin e tė gjitha llojeve tė informalitetit.
më shumë
Informacion Prishtinė, 20 mars 2019 –Sot rreth orės 10:30, policia ka marrė informacionin se nė rrugėn “Fazli Grajqevci” nė Prishtinė, ka ndodhur njė mosmarrėveshje nė mes tė tre personave. më shumë

Raporto krimin