Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Ngritët angazhimi policor në parandalimin e përdorimit të armëve të zjarrit në ahengje të ndryshme gjatë sezonit veror Gjakovė, 2 gusht 2019

Nė kuadėr tė angazhimeve policore nė zbatimin e planit operativ ,,Sezoni veror”, pėrkatėsisht tė fushatės me moton ,, Festo me zemėr, jo me armė”, gjatė ditėve tė fundit, njėsitet policore nė rajonin e Gjakovės, kanė reaguar nė disa lokacione ku kishte informacione pėr tė shtėna me armė zjarri nė ahengje tė ndryshme .
më shumë
Festivali në parkun e Gërmisë Prishtinė, 01 gusht 2019– Pėr shkak te festivalit Sunny Hill, i cili do tė mbahet nė parkun e Gėrmisė me datėn 02.03 dhe 04 gusht 2019, Drejtoria Rajonale e Policisė –Prishtinė, ka bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura si dhe ka ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme pėr tė pėrcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo tė pjesshme tė segmenteve tė caktuara rrugore nė kryeqendėr dhe jashtė saj, me qėllim tė rregullimit tė qarkullimit rrugor dhe drejtimit tė trafikut, nė mėnyrė qė tė krijohet rrjedhshmėri normale nė trafik si dhe njė ambient i qetė dhe i sigurt. më shumë
Policia e Kosovës arreston gjashtë persona, pjesë e një grupi kriminal Prishtinė, 31 korrik 2019

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Narkotikė, nėn masa tė fshehta, ka bėrė hetimin e disa personave nė regjione tė ndryshme si nė Prishtinė, Pejė, Prizren dhe Ferizaj.
Pas aplikimit tė masave tė fshehta tė hetimit, Policia e Kosovės ka arritur qė tė arrestojė 12 (dymbėdhjetė ) persona nė regjionet e lartcekura.
më shumë
Policia e Kosovës kërkon-apelon për kujdes të shtuar nga pjesëmarrësit në trafik Prishtinė, 30 korrik 2019


Policia e Kosovės, me qėllim tė shtimit tė masave pėr tė rritur sigurinė nė trafik, ka hartuar dhe ėshtė duke e zbatuar njė plan operativ. Plani operativ, parasheh aktivitete tė shtuara me qėllim qė tė parandalohen aksidentet dhe tė rritet siguria nė trafik. Veē aktiviteteve policore nė kėtė aspekt, Policia e Kosovės KERKON-APELON tek tė gjithė pjesėmarrėsit nė trafik qė tė respektojnė rregullat dhe shenjat e trafikut rrugor.
më shumë

Raporto krimin