Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Nënshkruhet Marrëveshja e Mirëkuptimit për patrullime të përbashkëta në mes të Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shtetit të Shqipërisë Prishtinė, 29 maj 2019

Me datėn 29 maj 2019, nė Drejtorinė Rajonale tė Policisė nė Prizren, nga Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Kosovės z. Rashit QALAJ dhe Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit tė Shqipėrisė z. Ardi VELIU, u nėnshkrua Marrėveshja e Mirėkuptimit pėr patrullime tė pėrbashkėta nė mes tė Policisė sė Kosovės dhe Policisė sė Shtetit tė Shqipėrisė.
më shumë
Arrestohet një person i dyshuar për ‘fajde’ Prishtinė, 29 maj 2019


Policia e Kosovės, konkretisht Sektori pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike (DHKEK), i mbėshtetur nga Njėsia Mbėshtetėse e DHKO-sė si dhe Stacioni Policor Veriu nė Prishtinė, me qėllim tė zbatimit tė urdhėresės sė Gjykatės Themelore – Departamenti pėr Krimet e Rėnda nė Prishtinė, me datėn 28.05.2019 ka realizuar operacionin policor tė koduar ‘Era’.
më shumë

Raporto krimin