Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Policia e Kosovës arreston katër persona të dyshuar për ‘përgatitje të veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës’ Prishtinė, 25 maj 2017

Policia e Kosovės, nė kėtė rast Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Rėnda nė mbėshtetje tė Njėsisė Speciale Operative, sot me datėn 25 maj 2017, ka realizuar njė operacion tė gjerė policor tė mbėshtetur edhe nė urdhėresėn e lėshuar nga Gjykata Themelore e Prishtinės, pėr urdhėr kontroll nė pesė lokacione tė ndryshme, qė pėrfshijnė regjionin e Prishtinės, Gjilanit dhe Ferizajt.
më shumë
Vrasje në Rahovec Gjakovė, 17 maj 2017

Me datėn 17.05.2017 nė orėn 02:00 stacioni policor nė Rahovec ka marrė informatė pėr njė rast gjuajtje me armė zjarri nė fshatin Ratkoc, saktėsisht nė afėrsi tė udhėkryqit qė lidhet me fshatrat Denjė dhe Vrajak.
më shumë
Aksident trafiku me fatalitet Njė aksident trafiku me fatalitet ėshtė raportuar rreth orės 22:42 tė datės 14 maj 2017.

Aksidenti ka ndodhur nė rrugėn magjistrale Mitrovicė-Prishtinė, pėrkatėsisht nė segmentin rrugor nė fshatin Pestovė, ku si pasojė e aksidentit ka ndėrruar jetė viktima E. Z. 50 vjeēare, ndėrsa me lėndime kanė mbetur edhe gjashtė persona tjerė tė cilėt pas ndihmės sė parė tė marrė nė QKMF Vushtrri, janė dėrguar pėr nė QKU.
më shumë

Raporto krimin