Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Policia në Koshare gjen dhe shkatërron katër mijë e pesëdhjetë bimë narkotike Prishtinė, 15 tetor 2019


Policia e Kosovės, konkretisht zyrtarė policorė tė Drejtorisė Rajonale tė Policisė Kufitare Perėndimi Gjakovė, mė 13.10.2019, kanė pranuar informacione se nė rajonin e Koshares dyshohet se ka tė mbjella bimė narkotike. Policia ka patrulluar atė zonė dhe ka arritur tė gjejė pesė plantacione tė mbjella me bimė qė dyshohet tė jenė narkotike.
më shumë
Arrestohet një person i kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, dega në Deçan Pejė, 14 tetor 2019

Policia e Kosovės, Stacioni Policor nė Junik, ka ndėrmarrė veprime policore nė ekzekutim tė urdhėresės sė Gjykatės Themelore nė Pejė, dega nė Deēan, nė kėrkim tė tė dyshuarit tė dėnuar me njė (1) vit e gjashtė (6) muaj burgim, ku sot me datėn 14.10.2019 rreth orės 10:00, nė Junik, ėshtė arrestuar personi i kėrkuar:
më shumë
Njoftim për bllokim rrugësh Prishtinė, 14 tetor 2019 – Ju njoftojmė se pas pranimit tė kėrkesės nga Federata e Futbollit tė Kosovės, pėr ndeshjen e futbollit , e cila do tė zhvillohet sonte, nė stadiumin “Fadil Vokrri” nė Prishtinė, Drejtoria Rajonale e Policisė –Prishtinė, ka bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura policore pėr tė ofruar siguri pėr ė gjithė pjesėmarrėsit si dhe ka ndėrmarrė masat e nevojshme pėr tė pėrcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo tė pjesshme tė segmenteve tė caktuara rrugore nė kryeqendėr, me qėllim tė rregullimit tė qarkullimit rrugor dhe drejtimit tė trafikut, nė mėnyrė qė tė krijohet rrjedhshmėri normale nė trafik si dhe njė ambient i qetė dhe i sigurt. më shumë
Arrestohen dy persona nën dyshimin për përfshirje në veprat penale: ‘Trafikim me njerëz’ dhe ‘Shërbimet seksuale të viktimës së trafikimit’ Prishtinė, 9 tetor 2019Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerėzore, pas pranimit tė informatės pėr njė rast ku dyshohej pėr trafikim me njerėz, ka filluar veprimet operativo-hetimore nė koordinim me prokurorin kujdestar tė Prokurorisė Themelore Prishtinė-Departamenti pėr Krime tė Rėnda.
më shumë

Raporto krimin