Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Policia e Kosovës konfiskon 312 kilogramë e 39 gramë substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë dhe arreston nëntë të dyshuar të përfshirë në veprën penale ‘blerje, po Prishtinė, mė 26 prill 2017

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Narkotikė-Ferizaj, nė vazhdėn e luftimit tė trafikimit tė narkotikėve, ka zhvilluar njė hetim tremujor nė bashkėpunim me Prokurorinė Themelore dhe Gjykatėn Themelore nė Ferizaj, pėr pėrfshirje nė veprėn penale, e cila ndiqet sipas detyrės zyrtare: ‘blerja, posedimi, shpėrndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikėve, substancave psikotrope dhe analoge” nga neni 273.1 tė KPK-sė, duke pėrdorur edhe masat e fshehta tė hetimit dhe vėzhgimit, nė kėrkim tė provave materiale dhe personave tė dyshuar.
më shumë
Policia ndërmerr masa shtesë, me qëllim të ngritjes së sigurisë dhe parandalimit të aksidenteve në trafik

Prishtinė, 21 prill 2017


Policia e Kosovės, me njėsitet e saj, nė funksion tė krijimit tė njė sigurie mė tė madhe nė trafikun rrugor, parandalimin e aksidenteve si dhe ndėrmarrjen e masave ligjore ndaj tė gjithė atyre pjesėmarrėsve qė shkelin rregullat e trafikut rrugor, ka realizuar njė plan operacional lidhur me “identifikimin, ndėshkimin dhe largimin nga qarkullimi nė trafikun rrugor tė mjeteve tė paregjistruara”.
më shumë

Raporto krimin