Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Informacion lidhur me angazhimet e institucioneve shtetërore dhe vizitës së Ministrit të MPB-së z.Bejtush Gashi, Shefit të Stafit të Kryeministrit dhe U.D. Drejtorit të PK-së z.Naim Rexha, rreth aksidentit t& Informacion lidhur me angazhimet e institucioneve shtetėrore dhe vizitės sė Ministrit tė MPB-sė z.Bejtush Gashi, Shefit tė Stafit tė Kryeministrit dhe U.D. Drejtorit tė PK-sė z.Naim Rexha, rreth aksidentit tė ndodhur mbrėmė nė magjistralen Hani i Elezit- Kaēanik

Prishtinė, 29 prill 2018 , ora 12:00Nė aksidentin e ndodhur mbrėmė 28.4.2018 rreth orės 20:45 minuta nė rrugėn magjistrale Hani i Elezit-Kaēanik, tek vendi i quajtur Kulla me qeshmė, ku njė veturė zyrtare e Policisė sė Kosovės nė tė cilėn ndodheshin dy zyrtar policor, pėr shkaqe ende tė panjohura kishte humbur kontrollin dhe kishte dalė nga rruga duke rėnė nga njė lartėsi nė rrjedhėn e lumit Lepenc, nga tė gjitha institucionet dhe njėsitet prezentė ende vazhdojnė angazhimet intensive drejt kėrkimit tė dy zyrtarėve policor.
më shumë
Konfiskohet një sasi e armëve dhe municionit në Letnicë të Vitisë Mė 26 prill 2018 duke filluar nga ora 14:00 deri nė ora 14:40, pas informatave tė marra pėrmes rrugėve operative, Policia e Kosovės me Njėsitet e Hetimeve nė Viti, tė mbėshtetura edhe nga njėsitė policore reaguese, ėshtė realizuar bastisja nė shtėpinė dhe lokaleve pėrcjellėse tė tė dyshimtit shqiptar shtetas i Kosovės Nj. S (1955) banus nė fshatin Letnicė komuna e Vitisė nė bazė tė Urdhėr kontrollit tė lėshuar nga Gjykata Themelore nė Gjilan departamenti pėr krime tė renda. Gjatė bastisjes janė gjetur dhe konfiskuar: më shumë
Mbrojtja e pronësisë intelektuale Prishtinė, 26 prill 2018

Me rastin e ditės botėrore tė pronėsisė intelektuale, e cila shėnohet nė tė gjithė botėn me 26 prill, Policia e Kosovės si institucion i zbatimit tė ligjit tregon gatishmėrinė, pėrkushtimin dhe angazhimin e vazhdueshėm drejt bashkėpunimit dhe koordinimit ndėrinstitucional nė mbrojtjen e pronėsisė intelektuale.
më shumë
Lëndim i lehtë trupor Vushtrri, 23 prill 2018

Me datėn 23 prill 2018, rreth orės 09:35 nga Emergjenca nė Vushtrri ėshtė pranuar informata se njė person ka kėrkuar tretman mjekėsor si pasojė e therjes me thikė. Viktima mashkull shqiptar pas tretmanit mjekėsor ėshtė dėrguar nė QKUK-Prishtinė pėr tretman tė mėtutjeshėm.
më shumë

Raporto krimin