Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Krimet Ekonomike të Policisë së Kosovës gjatë një operacioni arrestojnë dy persona të dyshuar dhe sekuestrojnë para me ngjyrë që dyshohet se janë të grabitura Prishtinė, 29 shtator 2019

Policia e Kosovės, konkretisht Njėsia pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nė Gjilan pas njė pune operative profesionale nė teren ka siguruar informacione se dy persona tė dyshuar meshkuj/shqiptar/kosovar me iniciale Q.A (1953) dhe SH.B. (1964), merren me falsifikim dhe shpėrndarje tė parave.
më shumë
Policia e Kosovës arreston një gjyqtar dhe një zyrtar policor të dyshuar për “keqperdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”,“ marrje ryshfeti” dhe “ushtrim i ndikimit” Prishtinė, 26 shtator 2019

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), pas pesė muajve tė zhvillimit tė hetimeve profesionale dhe aplikimit tė masave tė pėrcaktuara sipas KPPRKS-sė, nga hetuesit rajonal pėr hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit nė Prishtinė ka siguruar informacione relevante qė kanė pasqyruar abuzimin e funksioneve gjyqsore, gjegjėsisht veprime qė diskreditojnė pozitėn dhe figurėn e gjyqtarit.
më shumë
Konfiskohet sasi e barnave pa banderola dhe të ndaluara për qarkullim në territorin e Republikës së Kosovës Prishtinė, 23 shtator 2019

Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nė kuadėr tė Policisė sė Kosovės, gjegjėsisht Njėsiti Rajonal pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nė Mitrovicė, nė bashkėpunim me Inspektoratin Farmaceutik pranė Ministrisė sė Shėndetėsisė sė RKS-sė, sot me 23.09.2019, kanė ndermarr njė operacion kontrolli nė disa barnatore nė qytetin e Skenderajt.
më shumë
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Rashit QALAJ, mbajti takim zyrtar me menaxhmentin policor të nivelit qendror dhe atij lokal Prishtinė, 23 shtator 2019

Sot, me 23 shtator 2019, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė sė Kosovės, nėn udhėheqjen e drejtorit tė Pėrgjithshėm z. Rashit Qalaj, i cili ishte i shoqėruar nga stafi menaxherial, u mbajt njė takim lidhur me angazhimin e Policisė sė Kosovės nė implementimin e planit policor pėr “Zgjedhjet e parakohshme parlamentare -2019”.
më shumë
Policia e Kosovës arreston një person për veprat ‘keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar, ‘marrje e ryshfetit’ dhe ‘mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të arm&eu Prishtinė, 20 shtator 2019
Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, gjegjėsisht Njėsiti Rajonal pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nė Prishtinė, ka pranuar informacione nga viktima, qė ka pasqyruar abuzimin e funksioneve gjyqėsore, veprime qė diskreditojnė pozitėn dhe figurėn e gjyqtarit si dhe imazhin e sistemit gjyqėsor.
më shumë

Raporto krimin