Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Policia e Kosovës, konfiskon mbi 8 kg marihuanë dhe arreston një të dyshuar Prishtinė, 28 prill 2017


Me datė 27.04.2017, rreth orės 20:10, patrullat policore tė Stacioneve Policore Klinė dhe Skenderaj nė bashkėpunim kanė arritur tė ndalojnė njė veturė me targa vendore, e drejtuar nga njė mashkull. Gjate kontrollimit tė veturės janė gjetur disa paketime me substancė tė dyshuar narkotike tė llojit marihuanė.
më shumë
Policia e Kosovës konfiskon 312 kilogramë e 39 gramë substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë dhe arreston nëntë të dyshuar të përfshirë në veprën penale ‘blerje, po Prishtinė, mė 26 prill 2017

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Narkotikė-Ferizaj, nė vazhdėn e luftimit tė trafikimit tė narkotikėve, ka zhvilluar njė hetim tremujor nė bashkėpunim me Prokurorinė Themelore dhe Gjykatėn Themelore nė Ferizaj, pėr pėrfshirje nė veprėn penale, e cila ndiqet sipas detyrės zyrtare: ‘blerja, posedimi, shpėrndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikėve, substancave psikotrope dhe analoge” nga neni 273.1 tė KPK-sė, duke pėrdorur edhe masat e fshehta tė hetimit dhe vėzhgimit, nė kėrkim tė provave materiale dhe personave tė dyshuar.
më shumë

Raporto krimin