Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Rashit Qalaj viziton pikën kufitare në Vërmicë Drejtori i pėrgjithshėm i Policisė sė Kosovės z. Rashit Qalaj, i shoqėruar nga stafi i tij, nė kėtė rast nga Drejtori i Departamentit tė Policisė Kufitare, z. Shaban Guda dhe Drejtori i Divizionit tė Trafikut, Nėnkolonel Jeton Rexhepi, vizituan Pikėn Kufitare nė Vėrmicė si dhe inspektuan njėsitet policore tė PK-sė, tė cilat sipas marrėveshjes sė mirėkuptimit kryejnė patrullime tė pėrbashkėta me zyrtarėt policorė tė shtetit tė Shqipėrisė. më shumë
Vrasje e rënde Prizren, 7 gusht 2019

Me date 06 gusht 2019 pas orės 23:00 nė rrugėn ‘Hysni Morina’ nė Prizren, fillimisht qendra e thirrjeve nė policinė e Kosovės ka pranuar njė informacion dhe ėshtė raportuar pėr njė plagosje. Pas intervenimit nga policia dhe emergjenca e Prizrenit tė cilėt kanė dalė menjėherė nė vendin e ngjarjes ėshtė konstatuar pėr lėndimin e njė viktime femėr pėr tė cilėn mjeku ka konstatuar vdekjen si pasojė e lėndimit nga arma e zjarrit.
më shumë
Arrestohen dy persona të dyshuar për mashtrim Prishtinė, 06 gusht 2019– Sot nga Njėsiti i Hetimeve tė Pėrgjithshme nė Prishtinė, janė arrestuar dy persona tė dyshuar pėr mashtrim.

o B. K, mashkull , 29 vjeē, shtetas i Republikės sė Kosovės dhe
o B. E, mashkull , 33 vjeē, shtetas i Republikės sė Kosovės ,
më shumë
Vrojtuesit e lagjes Prizren, 6 gusht 2019

Nė kuadėr tė aktiviteteve dhe bashkėpunimit me komunitetin me qėllim parandalimin e aktiviteteve kriminale, Policia e Kosovės, pėrkatėsisht Drejtoria e Policimit nė Bashkėsi nga niveli qendror, sė bashku mė organizatėn ICITAP dhe Kuvendin Komunal nė Prizren, ka implemetuar projektin ‘Vrojtuesit e lagjes’. Pjesė e kėtij aktiviteti ishin edhe pėrfaqėsues tė FSK-sė.
më shumë
Arrestohet një person i dyshuar për rrëmbim Prishtinė, 05 gusht 2019– Policia e Kosovės, nė bashkėpunim me autoritetet Gjermane, pas pranimit tė informacioneve pėrmes Drejtorisė pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar nė Fushėn e Zbatimit tė Ligjit, ka realizuar njė operacion policor mjaft tė suksesshėm duke arritur lirimin e njė femre tė rrėmbyer. më shumë

Raporto krimin