Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Arrestohet një i dyshuar për përfshirje në veprat penale: ‘mashtrim’, ‘ushtrim i kundërligjshëm mjekësor’ dhe ‘shmangie nga tatimi’ Prishtinė, 16 korrik 2019 -Policia e Kosovės, gjegjėsisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas pranimit tė njė informate ka filluar hetimet rreth dyshimit tė pėrfshirjes sė njė tė dyshuari nė veprimtari penale. I dyshuari M.Z. viti i lindjes 1962, m.k.sh., nga Malisheva, duke ushtruar profesionin e ‘mjekut popullor’, nga ankuesja femėr, qė nga viti 2016 deri mė tani ka pėrvetėsuar njė shumė rreth gjashtė mijė (6.000) euro si shpėrblim pėr gjoja ofrimin e shėrbimeve mjekėsore ndaj saj. I dyshuari paraqitej se shėronte sėmundje tė ndryshme (shėrim shpirtėror, rregullim tė problemeve familjare etj). më shumë
Njoftim për bllokim rrugësh Prishtinė, 16 korrik 2019 – Ju njoftojmė se pas pranimit tė kėrkesės nga Federata e Futbollit tė Kosovės, pėr ndeshjen e futbollit , e cila do tė zhvillohet sonte nė ora 20:45, nė stadiumin “Fadil Vokrri” nė Prishtinė, Drejtoria Rajonale e Policisė –Prishtinė, ka bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura policore pėr tė ofruar siguri pėr ė gjithė pjesėmarrėsit si dhe ka ndėrmarrė masat e nevojshme pėr tė pėrcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo tė pjesshme tė segmenteve tė caktuara rrugore nė kryeqendėr, me qėllim tė rregullimit tė qarkullimit rrugor dhe drejtimit tė trafikut, nė mėnyrė qė tė krijohet rrjedhshmėri normale nė trafik si dhe njė ambient i qetė dhe i sigurt. më shumë
Në Deçan, në dy barnatore konfiskohen mbi njëmijë e katërqind paketime barnash pa banderola dhe arrestohen dy persona Prishtinė, 12 korrik 2019 -

Policia e Kosovės, gjegjėsisht Njėsia pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit - Pejė, e asistuar edhe nga Inspektoret Farmaceutik tė Ministrisė sė Shėndetėsisė, kanė ekzekutuar Urdhėresėn e lėshuar nga Gjykata Themelore nė Pejė, Dega Deēan, pėr kontroll nė dy barnatore qė dyshohej se posedoni dhe shisnin barna pa banderola tė Republikės sė Kosovės.
më shumë

Raporto krimin