Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Operacioni antidrogë i Policisë së Kosovës vë në pranga tre (3) pesona të dyshuar dhe konfiskohen armë, municione, drogë, telefona, automjete, pajisje të ndryshme dhe para Nė pėrpjekjet e vazhdueshme tė Policisė sė Kosovės pėr parandalimin dhe luftimin e dukurive negative, nė veēanti luftimin e trafikimit me narkotikė, me datėn 29.03.2018, gjatė implementimit tė planit operativ “Stop drogave nėpėr shkolla”, njėsitet e antidrogės sė PK-sė, nė bashkėpunim me prokurorinė kompetente, pas ndėrmarrjes sė njė sėrė veprimesh hetimore dhe operacionale, nė fshatin Miradi e Epėrme nė Fushė Kosovė kanė arrestuar tre (3) persona tė dyshuar: B. L., A. G. dhe A. G.) tė pėrfshirė nė veprat penale ‘blerje, posedim, shitje ose shpėrndarje e paautorizuar e substancave narkotike’ dhe ‘mbajtje nė pronėsi, kontroll ose posedim tė paautorizuar tė armėve’. më shumë
Arrestohen tre persona të dyshuar për grabitje të armatosur Prishtinė, 29 mars 2018 – Njėsitet policore tė rajonit tė Prishtinės, nė kuadėr tė punės sė tyre tė vazhdueshme pėr garantimin e rendit dhe sigurisė publike, si dhe goditjen e individėve, grupeve kriminale, kanė organizuar punėn e tyre me fokus tė veēantė zbardhjen e veprave kriminale, identifikim dhe arrestimin e tė dyshuarve tė implikuar nė ngjarjet kriminale. më shumë
Komunikatë nga Policia e Kosovës Prishtinė, 28 mars 2018

Policia e Kosovės, respektivisht njesitet antidrogė, pas angazhimeve tė vazhdueshme nė rrugė hetimore dhe operative, nė bashkpunim me njesitet relevante, sonte pasdite me datė 28.03.2018, nė Merdare, nė dalje tė Republikes sė Kosovės pėr nė Serbi, gjatė realizimit tė nje operacioni policor ka ndaluar njė veturė tė dyshimtė dhe pas kontrollit tė detajuar me njesitet kompetente dhe atyre doganore, ka gjetur dhe konfiskuar sasi tė konsideruesheme tė substancės sė dyshuar narkotike e llojit marihuanė.
më shumë

Raporto krimin