Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Reagim lidhur me shkrimin e publikuar në portalin lajmi.net i cili i referohet raportit të zyrës kombëtare të auditimit Prishtinė 23 qershor 2017

Policia e Kosovės, me qėllim informimin e drejtė tė opinionit publik lidhur me shkrimin e publikuar sot me (23.06.2017) nė portalin “lajmi net”, e qė mban titullin “Policia lė nė garazh 160 vetura pėr riparim, bleu tė reja rreth 2 milion euro””, reagon ndaj kėtij shkrimi i cili i referohet raportit tė zyrės kombėtare tė auditimit.
më shumë
Informacion lidhur me punimet në pikë-kalimin kufitare Merdare Policia e Kosovės njofton tė gjithė qytetarėt e saj, nė veēanti bashkatdhetarėt tė cilėt gjatė sezonit veror kalojnė pushimet e tyre nė Republikėn e Kosovės, se nė pikė-kalimin kufitare Merdare, qė e lidhė Republikėn e Kosovės me Serbinė, janė duke u kryer punime nė ndėrtimin e infrastrukturės dhe objektit tė pikės kufitare. më shumë
Policia e Kosovës, në dy raste arreston pesë persona për Trafikimit me Qenie Njerëzore Prishtinė, mė 20.06. 2017

Nė rastin e parė, Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerėzore - Sektori Qendror i Hetimeve, me tė marrė informatėn nga Stacioni Policor Lipjan, pėr njė person tė zhdukur tė gjinisė femėrore tė moshės 16 vjeēare, e cila dyshohej se mund tė jetė viktimė e trafikimit, menjėherė ka filluar hetimin e rastit dhe me datė 14.06.2017 viktima ėshtė gjetur dhe intervistuar.
më shumë
INFORMACION NGA POLICIA E KOSOVËS Prishtinė, 16 qershor 2017

Tė nderuar,

Pas sensibilizimit tė opinionit tė realizuar dje nga Policia e Kosovės, lidhur me lojėn “Balena Blu” vetėm gjatė ditės sė sotme janė lajmėruar gjashtė raste nė kuadėr tė stacioneve policore tė Drejtorisė Rajonale tė Policisė nė Prishtinė, ku mund tė ketė edhe raste tė tjera tė pa raportuara.
më shumë
LOJA “BALENA E KALTËR” APO “BLUE WHALE GAME” E NJOHUR NDRYSHE EDHE SI LOJË VETËVRASËSE PËR TË RINJTË! Prishtinė, 8 qershor 2017

Tė nderuar prindėr,

Duke e parė trendin e zhvillimeve globale nė fushėn e shfrytėzimit tė rrjeteve sociale tė komunikimit dhe lojėrave ‘online’ pėr tė rinjtė, tani mė ėshtė paraqitur njė nevojė e domosdoshme qė seriozisht si prindėr dhe shoqėri nė pėrgjithėsi tė merremi me njė mbikėqyrje dhe bashkėbisedim direkt me fėmijėt tanė.
më shumë

Raporto krimin