Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Kërkohet personi i dyshuar Referuar tri veprave penale (Dhunim, Sulm seksual dhe Kanosje) qė kanė ndodhur nė rajonin e Drenasit, ku viktimat janė femra (tė mitura), Drejtoria Rajonale e Policisė – Prishtinė me autorizim tė Prokurorisė sė shtetit, shpallė nė kėrkim personin e dyshuar; më shumë
Arrestohet një person i dyshuar për “falsifikim të parasë” si dhe sekuestrohen para dhe materiale të tjera Prishtinė, 16 janar 2020 -

Sot mė 16.01.2020, rreth orės 14:00, Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), konkretisht Njėsia pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion nė Prishtinė (NJRHKEK–Prishtinė), me kėrkesė tė Drejtorisė pėr Hetimin e Narkotikėve (DHTN), ka ndėrmarr njė operacion kontrolli (bastisjeje) tė njė e shtėpie tė banimit dhe objekteve pėrcjellėse tė dyshuarit (B.SH.) e cila gjindet nė fshatin Sllatinė e madhe – Fushė Kosovė.
më shumë
“Fillimi i gjysmë vjetorit të dytë të vitit shkollor 2019/2020” Me rastin e fillimit tė gjysmė vjetorit tė dytė tė vitit shkollor 2019/2020 nė shkollat fillore dhe tė mesme, Policia e Kosovės ju uron njė vit tė mbarė dhe tė suksesshėm tė gjithė nxėnėsve, prindėrve dhe personelit arsimor, si dhe me kėtė rast u bėnė thirrje tė gjithė pjesėmarrėseve nė trafik pėr shtimin e kujdesit gjatė lėvizjes nė rrugė. më shumë

Raporto krimin