Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Vrasje në Rahovec Gjakovė, 17 maj 2017

Me datėn 17.05.2017 nė orėn 02:00 stacioni policor nė Rahovec ka marrė informatė pėr njė rast gjuajtje me armė zjarri nė fshatin Ratkoc, saktėsisht nė afėrsi tė udhėkryqit qė lidhet me fshatrat Denjė dhe Vrajak.
më shumë
Aksident trafiku me fatalitet Njė aksident trafiku me fatalitet ėshtė raportuar rreth orės 22:42 tė datės 14 maj 2017.

Aksidenti ka ndodhur nė rrugėn magjistrale Mitrovicė-Prishtinė, pėrkatėsisht nė segmentin rrugor nė fshatin Pestovė, ku si pasojė e aksidentit ka ndėrruar jetė viktima E. Z. 50 vjeēare, ndėrsa me lėndime kanė mbetur edhe gjashtė persona tjerė tė cilėt pas ndihmės sė parė tė marrė nė QKMF Vushtrri, janė dėrguar pėr nė QKU.
më shumë
Arrestohen dy (2) persona nën dyshimin e bazuar për ’kontrabandim dhe falsifikim të mallrave’ si dhe ‘falsifikim të parave’ Prishtinė, 12 maj 2017

Sektori i Hetimeve i Drejtorisė pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar, nė bashkėpunim me Prokurorinė e Shtetit, pas hetimeve intensive tė kryera, lidhur me veprimtarinė kriminale tė tė dyshuarve, qė nė vazhdimėsi merreshin me kryerjen e veprave penale tė kontrabandės sė mallrave dhe falsifikimin e tyre, gjithashtu edhe falsifikimin e parave. Kėta tė dyshuar nė fabrikat e tyre, nė fshatin Dumnicė e Podujevės dhe Vragoli tė Fushė-Kosovės, kishin pajisjet me tė cilat bėnin ripaketimin e mallrave tė cilave u kishte skaduar afati i pėrdorimit dhe ato sėrish i futnin nė treg pėr shitje.
më shumë
Policia e Kosovës në dy raste të ndara konfiskon mbi 13 kg substancë narkotike dhe arreston tre persona të dyshuar Prishtinė, 12 maj 2017

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Narkotikė (DHTN) me njėsitet e saja relevante, me datėn 11 maj 2017, ka realizuar njė operacion policor nė dy lokacione tė ndara, i cili ka rezultuar me gjetjen dhe konfiskimin e mbi 13 kilogramė substancė narkotike si dhe me arrestimin e 3 personave tė dyshuar pėr kryerjen e veprave penale ‘blerje, posedim, shitje ose shpėrndarje e paautorizuar e narkotikėve, substancave psikotrope ose analoge’.
më shumë
Policia e Kosovës reagon ndaj disa shkrimeve të publikuara në portale serbe të cilat dezinformojnë me informacione kinse të burimeve brenda Policisë së Kosovës Prishtinė, 11 maj 2017
Policia e Kosovės, me qėllim informimin e drejtė tė opinionit publik, publikon kėtė komunikatė nė shenjė reagimi ndaj disa portaleve serbe, njėra ndėr to Agjencia e lajmeve tė Republika Serbska, SERNA, tė cilat kinse nga burime brenda Policisė sė Kosovės kanė siguruar informacione pėr pritjen e arrestimit tė disa personaliteteve tė ndryshme politike tė Kosovės, qė ndėrlidhen me hetimet nga Gjykata Speciale.
më shumë

Raporto krimin