Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Informacione lidhur me protestat e mbajtura në disa lokacione të ndryshme të vendit Prishtinė, 23 nėntor 2018

Me qėllim tė informimit tė opinionit publik lidhur me protestat e mbajtura sot nė disa lokacione tė ndryshme tė vendit si, nė Graēanicė, Shtėrpcė dhe nė disa lokacione nė Veri tė Mitrovicės, Policia e Kosovės me kohė ka bėrė tė gjitha pėrgatitjet e nevojshme policore me qėllim tė ruajtjes sė rendit dhe sigurisė publike, para, gjatė dhe pas protestave.

më shumë
Policia e Kosovës arreston një person të dyshuar për “Falsifikim të Dokumenteve ” dhe “Legalizim i përmbajtjes së rreme” Prishtinė, 23 nėntor 2018


Sot mė 23 nėntor 2018, Policia e Kosovės, respektivisht hetuesit policorė nga Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe korrupsionit pas hetimeve tė zhvilluara lidhur me dyshimet pėr veprat penale “Falsifikim i Dokumenteve ” nga neni 398 i KPRK-sė, “Legalizimi i pėrmbajtje sė rreme” nga neni 403 i KPRK-sė, kanė arrestuar personin e dyshuar me iniciale (A.R. viti i lindjes 1970).
më shumë
KOMUNIKATË PËR MEDIA – SHTESË - 2 Prishtinė, 23 nėntor 2018 (ora 12:15)

Informacione shtesė lidhur me dėshmitė e konfiskuara nga Policia e Kosovės gjatė operacionit policor tė realizuar sot nė Veri tė Mitrovicės, si dhe me caktimin e masės sė ndalimit ndaj personave tė dyshuar.
më shumë
Policia e Kosovës arreston disa persona të dyshuar, të cilët dyshohen për përfshirje në rastin e vrasjes së O. Ivanoviç Prishtinė, 23 nėntor 2018

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve tė Rėnda nėn udhėheqjen e Prokurorit Special tė Prokurorisė Speciale tė RKS-sė, si dhe nė mbėshtetje tė njėsive tjera speciale policore, sot mė 23.11.2018, pas hetimeve disa mujore dhe me urdhėresė tė gjykatės, ka kryer kontrolle nė katėr lokacione nė qytetin e Mitrovicės-Veri.
më shumë
Në Vushtrri arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje’ Vushtrri, 21 nėntor 2018


Hetuesit policorė nė kuadėr tė stacionit policor nė Vushtrri, nė vazhdėn e hetimeve pėr zbardhjen e veprave penale, kanė arritur tė identifikojnė dhe tė arrestojnė dy persona tė dyshuar pėr pėrfshirje nė katėr (4) raste tė ndryshme tė veprave penale ‘vjedhje’, raste kėto tė raportuara muaj mė parė nė zonėn e pėrgjegjėsisė sė stacionit policor nė Vushtrri.
më shumë

Raporto krimin