Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Policia e Kosovës arreston tre persona të dyshuar për ‘fajde ’ Prishtinė, mė 8 shkurt 2017

Policia e Kosovės, konkretisht, Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, Sektori i Hetimit tė Krimeve Ekonomike-Prishtinė, tė asistuar edhe nga Stacioni Policor Gjilan, me datė 08.02.2017 ka zbatuar urdhėresėn e Gjykatėsit tė Procedurės Paraprake te Gjykatės Themelore-Gjilan pėr kontrollimin e tri lokacioneve- dy (2) shtėpi banimi nė Gjilan , dhe njė (1) nė fshatin Malishevė tė Gjilanit.
më shumë
Kosova në bashkëpunim me EUROPOL, pjesëmarrëse në Operacionin 3 ditorë “Ditët e veprimit të përbashkët-Ballkani Perëndimor” 58 arrestime dhe 48 armė zjarri tė konfiskuara nė veprim tė pėrbashkėt kundėr trafikut tė armėve nė Ballkanin Perėndimor

Nė mes tė 27 dhe 29 Janar, autoritetet e zbatimit tė ligjit nga 19 shtete, sė bashku me Frontex dhe Europol, bashkuan forcat pėr tė trajtuar trafikimin e armėve. Gjatė njė operacioni tė pėrbashkėt 3 ditor e koordinuar nga Qendra Operative e Europol-it nė Hagė, janė kryer kontrolle fizike, kryesisht nė rajonin e Ballkanit Perėndimor. Qendra Operative e Europol-it, ka qenė dėshmitare e shkėmbimit tė informatave nė mes tė autoriteteve pjesėmarrėse lidhur me kontrollet nė pikat kufitare tė njerėzve dhe automjeteve, konfiskimet dhe hetimet e bėra. Rreth 246 000 subjekte janė kontrolluar nga vendet pjesėmarrėse, duke pėrfshirė 219 000 njerėz dhe 14 800 automjete.
më shumë
KOMUNIKATË PËR MEDIA Prishtinė, mė 2 shkurt 2017


Sot me datė 02.02.2017, Policia e Kosovės nė pėrpjekjet e saj pėr luftimin dhe reduktimin e dukurive negative dhe veprave tjera tė kunderligjshme, ka ndermarr njė operacion me qė rast ka arrestuar tre (3) persona nėn dyshimin pėr kryerje tė veprės penale “Mundėsimi ose detyrimi nė Prostitucion” dhe veprės kundėrvajtėse “Marrje me Prostitucion”.

më shumë
KOMUNIKATË PËR MEDIA Prishtinė, mė 2 shkurt 2017


Policia e Kosvės duke u bazuar nė detyrat dhe autorizimet e saj ligjore pėr mbajtjen e rendit, sigurisė publike, garantimin e tė drejtave dhe lirive themelore tė tė gjithė qytetarėve tė vendit ėshtė duke realizuar aktivitete tė vazhdueshme rutinore nė funksion tė zbatimit tė ligjit dhe garantimit tė njė ambienti tė sigurt pėr tė gjithė.
më shumë

Raporto krimin