Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Operacioni policor i zhvilluar në Gjilan dhe në Gjakovë ka rezultuar me arrestimin e tre personave të dyshuar dhe konfiskimin e mbi nëntëmbëdhjetë kilogramëve substancë narkotike Prishtinė, 7 gusht 2018

Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Narkotikė, ka zhvilluar operacione nė Gjilan dhe nė Gjakovė, me qėllim luftimin e trafikimit me narkotik.
Operacioni policor nė rajonin e Gjilanit, ėshtė realizuar konkretisht nė fshatin Novosellė tė komunės sė Kamenicės, i cili ka rezultuar me sekuestrimin e njė sasie prej 19.370 gramė substancė e dyshuar narkotike
më shumë
Reagim ndaj deklarimeve dhe publikimeve për gjoja përfshirje të Policisë së Kosovës në skenare të ndryshme Prishtinė, 03 gusht 2018

Policia e Kosovės, si njė ndėr institucionet kryesore pėr zbatimin e ligjit, reagon ndaj disa deklarimeve dhe publikimeve, tė disa mediave/portaleve pėr gjoja pėrfshirjen e Policisė sė Kosovės nė skenare tė ndryshme dhe pėr hirė tė informimit tė drejtė dhe korrekt, njofton qytetarėt e vendit dhe mediat se deklarimet dhe publikimet e tilla nga kushdo qofshin ato janė tė pa bazuara dhe tė dėmshme pėr vendin pasi qė ndikojnė nė rritjen e tensioneve dhe krijojnė pasiguri ndėr qytetarėt e Republikės sė Kosovės.
më shumë
Policia e Kosovës po heton rastet e mashtrimit të qytetarëve gjatë aranzhimeve turistike, kërkohet kujdes dhe bashkëpunim në parandalimin e rasteve të tilla Prishtinė, 02 gusht 2018

Policia e Kosovės, respektivisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion nė Prishtinė ėshtė duke i trajtuar disa ankesa tė qytetarėve tė Republikės se Kosovės tė cilėt kishin bėrė aranzhime turistike pėr verėn e vitit 2018 nė Agjencinė Turistik " Vol Travel " me seli nė Gjilan.

më shumë

Raporto krimin