Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Operacion policor në shkallë vendi, target veprimtaritë e kundërligjshme në objekte hoteliere Prishtinė, 13 qershor 2019

Lidhur me operacionin policor tė filluar me datėn 11 qershor 2019, ku nė fokus ishin veprimtaritė e kundėrligjshme nė objekte hoteliere ju njoftojmė se deri tani operacioni ėshtė realizuar sipas planifikimeve tė parapara. Operacioni policor ėshtė realizuar nė bashkėpunim me autoritetet tjera me ē’ras janė kontrolluar 272 lokale (motele/bujtina) dhe ka rezultuar me mbylljen e 29 lokaleve, tė cilat nuk i plotėsojnė kriteret e parapara sipas procedurave dhe ligjeve nė fuqi.
më shumë
Arrestohet një person nën dyshimin për kryerjen e veprës penale ‘vjedhje’ Prizren, 13 qershor 2019

Me datėn 12 qershor, Policia nė Prizren ka pranuar informatė pėr njė rast tė kryerjes sė veprės penale ‘vjedhje’, qė ka ndodhur nė Prizren me 03.05.2019, ku pas njė pune hetimore tė njėsiteve relevante policore, ėshtė arritur tė identifikohet dhe tė arrestohet njė i dyshuar (E. A.), i cili dyshohet se ka kryer disa vepra penale ‘vjedhje’.
më shumë
Arrestohet një person nën dyshimin për kryerjen e veprës penale ‘vjedhje’ Prizren, 13 qershor 2019

Me datėn 12 qershor, Policia nė Prizren ka pranuar informatė pėr njė rast tė kryerjes sė veprės penale ‘vjedhje’, qė ka ndodhur nė Prizren me 03.05.2019, ku pas njė pune hetimore tė njėsiteve relevante policore, ėshtė arritur tė identifikohet dhe tė arrestohet njė i dyshuar (E. A.), i cili dyshohet se ka kryer disa vepra penale ‘vjedhje’.
më shumë

Raporto krimin