Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Arrestohet një person i dyshuar për ‘keqpërdorim të autoritetit zyrtar’ Prishtinė, 22 janar 2019

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, Sektori pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike nė Prishtinė, me datėn 14 dhjetor 2018 ka pranuar autorizim nga Prokuroria Themelore Prishtinė pėr tė zhvilluar hetime, nėn dyshimin pėr kryerjen e veprave penale ‘keqpėrdorim i detyrės dhe autoritetit zyrtar’ nga neni 422 i KPRK-sė dhe ‘legalizim i pėrmbajtjes sė pavėrtetė’ nga neni 403 i KPRK-sė.
më shumë
Identifikohet një viktimë e trafikimit, arrestohet personi i dyshuar të cilit i konfiskohen edhe armë ilegale Prishtinė, 18 janar 2019

Policia e Kosovės, konkretisht njėsia e antitrafikimit me qenie njerėzore (DHTQNJ) nė Mitrovicė, me datėn 17 janar 2019, ka realizuar njė urdhėrkontroll nė dy lokacione tė caktuara nė rajonin e Mitrovicės, konkretisht nė Skenderaj, me ē’rast janė evidentuar tre persona tė dyshuar, nėn dyshimin e bazuar pėr kryerje tė veprave penale ‘trafikim me njerėz’, ‘shėrbime seksuale tė viktimave tė trafikimit’ dhe ‘mbajtja nė pronėsi, kontroll ose posedim tė paautorizuar tė armėve’.
më shumë
Aktivitetet policore në funksion të krijimit të një sigurie më të madhe në trafik dhe parandalimin e aksidenteve rrugore Prishtinė, 15 janar 2019

Policia e Kosovės me qėllim tė ngritjes sė nivelit tė sigurisė rrugore dhe uljen e aksidenteve, nė vazhdimėsi ndėrmerr aktivitete nė zbatim tė ligjeve tė fushės sė trafikut rrugor.

Gjatė periudhės kohore 01.01.2018 deri 31.12.2018 janė identifikuar njė numėr i konsiderueshėm i kundėrvajtėsve, ku mė poshtė paraqiten tė dhėnat statistikore tė kundėrvajtjeve tė shqiptuara nga Policia:
më shumë

Raporto krimin