Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Informacion lidhur me angazhimet e Policisë së Kosovës dhe institucioneve shtetërore rreth kërkimit të dy zyrtarëve policorë të përfshirë në aksidentin e ndodhur në magjistralen Hani i Elezi Prishtinė, 02 maj 2018

Lidhur me aksidentin e ndodhur me 28.4.2018 nė rrugėn magjistrale Hani i Elezit-Kaēanik, tek vendi i quajtur ‘Kulla me qeshmė’, ku njė veturė zyrtare e Policisė sė Kosovės, nė tė cilėn ndodheshin dy zyrtarė policorė, pėr shkaqe ende tė panjohura ka humbur kontrollin dhe ka dalė nga rruga duke rėnė nga njė lartėsi nė rrjedhėn e lumit Lepenc, nga tė gjitha institucionet dhe njėsitet prezentė ende pėr tė pestėn (5) ditė me radhė po vazhdojnė angazhimet intensive drejt kėrkimit tė dy zyrtarėve policorė.
më shumë
Informacion lidhur me angazhimet e institucioneve shtetërore dhe vizitës së Ministrit të MPB-së z.Bejtush Gashi, Shefit të Stafit të Kryeministrit dhe U.D. Drejtorit të PK-së z.Naim Rexha, rreth aksidentit t& Informacion lidhur me angazhimet e institucioneve shtetėrore dhe vizitės sė Ministrit tė MPB-sė z.Bejtush Gashi, Shefit tė Stafit tė Kryeministrit dhe U.D. Drejtorit tė PK-sė z.Naim Rexha, rreth aksidentit tė ndodhur mbrėmė nė magjistralen Hani i Elezit- Kaēanik

Prishtinė, 29 prill 2018 , ora 12:00Nė aksidentin e ndodhur mbrėmė 28.4.2018 rreth orės 20:45 minuta nė rrugėn magjistrale Hani i Elezit-Kaēanik, tek vendi i quajtur Kulla me qeshmė, ku njė veturė zyrtare e Policisė sė Kosovės nė tė cilėn ndodheshin dy zyrtar policor, pėr shkaqe ende tė panjohura kishte humbur kontrollin dhe kishte dalė nga rruga duke rėnė nga njė lartėsi nė rrjedhėn e lumit Lepenc, nga tė gjitha institucionet dhe njėsitet prezentė ende vazhdojnė angazhimet intensive drejt kėrkimit tė dy zyrtarėve policor.
më shumë

Raporto krimin