Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Arrestohen dy (2) persona nën dyshimin e bazuar për ’kontrabandim dhe falsifikim të mallrave’ si dhe ‘falsifikim të parave’ Prishtinė, 12 maj 2017

Sektori i Hetimeve i Drejtorisė pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar, nė bashkėpunim me Prokurorinė e Shtetit, pas hetimeve intensive tė kryera, lidhur me veprimtarinė kriminale tė tė dyshuarve, qė nė vazhdimėsi merreshin me kryerjen e veprave penale tė kontrabandės sė mallrave dhe falsifikimin e tyre, gjithashtu edhe falsifikimin e parave. Kėta tė dyshuar nė fabrikat e tyre, nė fshatin Dumnicė e Podujevės dhe Vragoli tė Fushė-Kosovės, kishin pajisjet me tė cilat bėnin ripaketimin e mallrave tė cilave u kishte skaduar afati i pėrdorimit dhe ato sėrish i futnin nė treg pėr shitje.
më shumë
Policia e Kosovës në dy raste të ndara konfiskon mbi 13 kg substancë narkotike dhe arreston tre persona të dyshuar Prishtinė, 12 maj 2017

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Narkotikė (DHTN) me njėsitet e saja relevante, me datėn 11 maj 2017, ka realizuar njė operacion policor nė dy lokacione tė ndara, i cili ka rezultuar me gjetjen dhe konfiskimin e mbi 13 kilogramė substancė narkotike si dhe me arrestimin e 3 personave tė dyshuar pėr kryerjen e veprave penale ‘blerje, posedim, shitje ose shpėrndarje e paautorizuar e narkotikėve, substancave psikotrope ose analoge’.
më shumë
Policia e Kosovës reagon ndaj disa shkrimeve të publikuara në portale serbe të cilat dezinformojnë me informacione kinse të burimeve brenda Policisë së Kosovës Prishtinė, 11 maj 2017
Policia e Kosovės, me qėllim informimin e drejtė tė opinionit publik, publikon kėtė komunikatė nė shenjė reagimi ndaj disa portaleve serbe, njėra ndėr to Agjencia e lajmeve tė Republika Serbska, SERNA, tė cilat kinse nga burime brenda Policisė sė Kosovės kanė siguruar informacione pėr pritjen e arrestimit tė disa personaliteteve tė ndryshme politike tė Kosovės, qė ndėrlidhen me hetimet nga Gjykata Speciale.
më shumë
Policia e Kosovës arreston katër persona të dyshuar për ‘mundësim ose detyrim në prostitucion’ dhe ‘marrje me prostitucion’ Prishtinė, 3 maj 2017

Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerėzore (DHTQNJ), Njėsia pėr Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerėzore (NJHTQNJ) nė Gjakovė, nė kuadėr tė veprimeve operativo-hetimore, me qėllim tė parandalimit tė krimit dhe luftimit tė tė gjitha aktivitete kriminale, me datėn 3 maj ka realizuar operacion policor nė rajonin e Gjakovės, me ē’rast ka bėrė arrestimin e katėr personave tė dyshuar pėr kryerje tė veprave penale.
më shumë
Policia e Kosovës, konfiskon mbi 8 kg marihuanë dhe arreston një të dyshuar Prishtinė, 28 prill 2017


Me datė 27.04.2017, rreth orės 20:10, patrullat policore tė Stacioneve Policore Klinė dhe Skenderaj nė bashkėpunim kanė arritur tė ndalojnė njė veturė me targa vendore, e drejtuar nga njė mashkull. Gjate kontrollimit tė veturės janė gjetur disa paketime me substancė tė dyshuar narkotike tė llojit marihuanė.
më shumë

Raporto krimin