Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Arrestohen tre persona të dyshuar për terrorizëm Prishtinė, 29 qershor 2018

Sot, me datėn 29 qershor 2018, pas hetimeve disamujore nė bashkėpunim me Agjencionin Kosovar pėr Inteligjencė dhe nė vazhdimėsi tė operacionit tė datės 05/06/2018, Drejtoria Kundėr Terrorizmit nė bashkėpunim edhe me Prokurorinė Speciale tė Kosovės, ka ndėrmarrė njė operacion policor nė dy rajone tė Kosovės (Prizren dhe Skenderaj) pėr zbatimin e urdhėr kontrolleve tė lėshuara nga Gjykata Themelore nė Prishtinė.

më shumë
Komunikatë për media Prishtinė, 28 qershor 2018

Lidhur me aktivitetet dhe manifestimet tradicionale religjioze ortodokse tė festės sė ‘Vidovdanit’, Policia e Kosovės ka ndėrmarrė me kohė tė gjitha veprimet paraprake, duke pėrgatitur planin operativ pėr menaxhimin e situatės sė sigurisė.
Plani operativ policor u realizua me qėllim qė gjatė aktiviteteve tė mbajtura tė arrihen objektivat si nė vijim:
më shumë
Nënshkruhet Marrëveshja e Mirëkuptimit për patrullime të përbashkëta në mes të Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shtetit të Shqipërisë Prishtinė, 27 qershor 2018

Me datėn 27 qershor 2018, nė Lezhė tė Shqipėrisė, nga U.d. Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Kosovės z. Naim REXHA dhe Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit, drejtues Madhor Ardi VELIU, u nėnshkrua Marrėveshja e Mirėkuptimit pėr patrullime tė pėrbashkėta nė mes tė Policisė sė Kosovės dhe Policisė sė Shtetit tė Shqipėrisė.
më shumë
Manifestim i festës së Vidovdanit Prishtinė, 27 qershor 2018

Policia e Kosovės pėr festėn religjioze ortodokse tė Vidovdanit, e cila festohet me datėn 28 qershor, pėrmes hartimit tė planit operativ, ka ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme pėr mbajtjen e rendit dhe sigurisė publike, zbatueshmėrinė e ligjit nė vend, si dhe shtimin e masave tė sigurisė pėr tė garantuar rend, qetėsi dhe siguri publike, para, gjatė dhe pas manifestimeve.
më shumë
U. d. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Naim Rexha, priti në takim zyrtar komandantin e bazës së NATO-së në Napoli, Admiralin z.James G.FOGGO dhe Gjeneralin e KFOR-it z. Salvatore CUOCI Prishtinė, 26 qershor 2018


U.d. Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Kosovės (PK-sė) z. Naim Rexha, i shoqėruar nga stafi i lartė i tij, sot me 26 qershor ka pritur nė takim zyrtar komandantin e bazės sė NATO-sė nė Napoli admiralin z.James G.FOGGO dhe gjeneralin e KFOR-it z. Salvatore CUOCI, tė cilėt po ashtu ishin tė shoqėruar nga njė delegacion i KFOR-it.
më shumë

Raporto krimin