Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Arrestohet një person i dyshuar për ‘falsifikim të parasë’ Hetuesit policorė nė kuadėr tė stacionit policor ‘Jugu’ nė Mitrovicė nė vazhdėn e hetimeve pėr zbardhjen e veprave penale, kanė arritur tė identifikojnė dhe tė arrestojnė njė person tė dyshuar pėr pėrfshirje nė dy (2) raste tė ndryshme tė veprave panele, ‘ falsifikim i parasė’, raste kėto tė raportuara nė Mitrovicė e Vushtrri . më shumë
Policia arreston dy persona të dyshuar për përfshirje në veprat penale ‘përvetësimi në detyrë dhe keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar’ Prishtinė, 16 nėntor 2018

Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion, gjegjėsisht Sektori pėr Hetimin e Korrupsionit, mė 16.11.2018, pas ndėrmarrjes se disa veprimeve hetimore ka bėrė arrestimin e dy personave tė dyshuar pėr pėrfshirje nė veprat penale ‘pėrvetėsimi nė detyrė dhe keqpėrdorim i pozitės apo autoritetit zyrtar’.
më shumë
Policia arreston dy persona të dyshuar për përfshirje në veprat penale ‘përvetësimi në detyrë’ dhe ‘keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar’ Prishtinė, 19 nėntor 2018

Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, gjegjėsisht Sektori pėr Hetimin e Korrupsionit, mė 19.11.2018, pas ndėrmarrjes sė disa veprimeve hetimore nė koordinim me Prokurorinė Themelore-Prishtinė, ka bėrė arrestimin e dy personave tė dyshuar pėr pėrfshirje nė veprat penale ‘pėrvetėsim nė detyrė’ dhe ‘keqpėrdorim i pozitės apo autoritetit zyrtar’.
më shumë

Raporto krimin