Policia e kosovës
Policija Kosova / Kosovo Police

Arrestohet i dyshuari i cili me forcë kishte rrëmbyer një femër dhe ishte larguar në drejtim të panjohur

Gjakovë, 15 shtator 2023
Sot me datën 15.09.2023 rreth orës 15:20, Stacioni Policor në Gjakovë ka pranuar informatë se një person mashkull i moshës madhore në rrugën “Yll Morina” në Gjakovë kishte tërhequr me forcë një grua nga një taksi dhe e kishte futur në veturën e tij dhe ishte larguar në drejtim të panjohur.
Pa humbur kohë është filluar me mbledhjen e informatave dhe pas një procesi operativ dhe hetimor është arritur të identifikohet dhe të arrestohet i dyshuari me inicialet M.U., mashkull kosovar i lindur në vitin 1987 mbi dyshimin se kishte privuar nga liria viktimën (femër e moshës madhore) dhe i kishte shkaktuar lëndime trupore.
Viktimës iu është ofruar ndihma mjekësore si dhe është njoftuar prokurori i shtetit me vendimin e të cilit i dyshuari është ndalur në mbajtje si dhe është iniciuar rast “Lëndim i lehtë trupor” dhe “Privimi i kundërligjshëm i lirisë”.
Statstikat e përgjithshme: 2023-09-14
0
Aksidentet Fatale
25
Aksidentet Me te Lenduar
49
Aksidentet Pa te Lenduar
2282
Tiketa Trafiku Te Shqiptuara
10
Arrestime
9
Ne Mbajtje