Policia e kosovës
Policija Kosova / Kosovo Police

Arrestohet një person i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe posedim i narkotikëve

Mbrëmë, nga zyrtarë të stacionin policor të Obiliqit, është arrestuar një person i dyshuar, të cilit ikanë gjet dhe sekuestruar -një armë zjarri,
-një karikator me 4 fishekë,
-një sasi të substancës narkotike,
-një peshore
-mulli për bluarjen e narkotikëve
-sasi të parave (dyshohet të përfituara nga shitja e narkotikëve) etj.
Personi i dyshuar V.D, mashkull 28 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,pas intervistimit, me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje për 48 orë.
Statstikat e përgjithshme: 2024-06-03
0
Aksidentet Fatale
21
Aksidentet Me te Lenduar
31
Aksidentet Pa te Lenduar
1521
Tiketa Trafiku Te Shqiptuara
11
Arrestime
03
Ne Mbajtje