Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Policia e Kosovës sekuestron armë dhe municion në Prizren Prizren, 18 shtator 2019

Me datėn 17 shtator Policia nė Suharekė, gjatė zbatimit tė urdhėresės pėr kontroll, ka gjetur dhe ka sekuestruar njė armė tė tipit pistoletė EKOL Special 99, tė kalibrit 9 mm, dy karikatorė dhe shtatė fishekė tė kalibrit 7.62 mm dhe njė fishek i kalibrit 6.35 mm.

më shumë
Vazhdojnë aktivitetet policore në edukimin e nxënësve për rregullat dhe shenjat e trafikut rrugor! Nė vazhdėn e aktiviteteve policore pėr sigurinė e nxėnėsve pėr vitin e ri shkollor, Policia e Kosovės pėrveē prezencės sė shtuar nė afėrsi tė shkollave, ka vazhduar me fazėn e dytė tė aktiviteteve qė ka tė bėjė me realizimin e ligjėratave nė shkollat fillore dhe tė mesme tė vendit, me qėllim ofrimin e njohurive themelore mbi rregullat dhe shenjat e trafikut rrugor.

më shumë
Vazhdojnë angazhimet policore në parandalimin e organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit, arrestohen dy persona të dyshuar në Prizren Prishtinė, 17 shtator 2019

Policia e Kosovės, konkretisht Njėsia Kundėr Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nė rajonin e Prizrenit, pas pranimit tė informacioneve relevante pėr zhvillimin e veprimtarive tė kundėrligjshme qė ndėrlidhen me lojėrat e fatit, vikendin qė po lėmė pas ka ndėrmarrė disa veprime policore, ku nė dy lokacione tė ndryshme nė rajonin e Prizrenit janė realizuar kontrolle tė lokaleve, janė arrestuar dy persona tė dyshuar si dhe janė sekuestruar dėshmi tė ndryshme nė rastet e pėrmendura si nė vijim:
më shumë
Sekuestrim i armëve/gjueti e kundërligjshme në rajonin e Prizrenit Prizren, 16 shtator 2019

Me datėn 15 shtator Policia nė rajonin e Prizrenit, nė dy raste ka sekuestruar armė nė pronėsi ilegale dhe nė pėrdorim tė gjuetisė sė jashtėligjshme.

Nė rastin e parė nė Suharekė pas njė informacioni tė marrė se nė fshatin Duhėl janė dėgjuar tė shtėna nga njė automjet me targa vendore, Policia menjėherė duke reaguar ka arritur tė ndalojė automjetin e dyshimtė tė tipit Audi me targa vendore dhe nė kėtė rast gjatė kontrollimit tė personit A. K. i lindur nė vitin 1981, nė automjet ka gjetur njė armė pistoletė e cila ėshtė sekuestruar.
më shumë
Arrestohet një person i dyshuar për tentim vrasje Prishtinė, 12 shtator 2019 – Sot nga njėsiti i hetimeve tė pėrgjithshme qė operojnė nė kuadėr tė Drejtorisė Rajonale tė Policisė nė Prishtinė, ėshtė ndėrmarr njė operacion policor, lidhur me arrestimin e personave tė dyshuar pėr rastin Vrasje nė tentativė, qė ka ndodhur me datėn 22 gusht 2019, nė rrugėn “Ahmet Krasniqi”, nė Prishtinė. më shumë

Raporto krimin