Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Policia me masa të shtuara në trafikun rrugor në qytetin e Mitrovicës Mitrovicė, 16 prill 2019

Nė vazhdėn e angazhimeve konkrete nė ofrimin e sigurisė nė trafikun rrugor, nė kuadėr tė Stacioni Policor Jugu nė Mitrovicė, ka filluar sė implementuari plani i veprimit me masa tė shtuara nė ofrimin e sigurisė rrugore, ku nė fokus do tė jetė zona urbane e qytetit tė Mitrovicės, qė ka pėr qėllim ngritjen e vazhdueshme tė sigurisė nė trafikun rrugor, uljen e aksidenteve, eliminimin e parkimeve tė parregullta si dhe eliminimin e kolonave nė qytet.
më shumë
Policia e Kosovës zbaton planin operativ “Identifikimi i fëmijëve në situatë rruge si viktima të mundshme të trafikimit me njerëz” Bazuar nė informatat dhe situatėn aktuale me fėmijėt qė kėrkojnė lėmoshė apo edhe kryejnė punė tė tjera jo tė pėrshtatshme pėr moshėn e tyre, Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerėzore (DHTQNJ) nė bashkėpunim me Qendrėn pėr Punė Sociale, Prishtinė, me datėn 15 prill 2019 ka realizuar njė operacion policor, ku pėr qėllim ka pasur marrjen e veprimeve proaktive dhe largimin e personave/fėmijėve lėmoshė-kėrkues nga rrugėt, verifikimin e situatės sė tyre nėse tė njėjtit janė viktima tė ndonjė forme tė trafikimit si dhe ofrimit tė mbrojtjes dhe asistencės pėr ata fėmijė. më shumë

Raporto krimin