Zyra për informim dhe marrëdhënie me publikun e PK-së

Arrestohet një person i dyshuar për abuzim, fotografime dhe incizime të paautorizuara Prishtinė, 15 gusht 2017

Me datėn 14 tė kėtij muaji, Policia e Kosovės pėrkatėsisht Sektori Qendror i Hetimeve tė Drejtorisė sė Trafikimit me Qenie Njerėzore -DHTQNJ, nė bashkėpunim me Sektorin e Hetimeve Kibernetike ka zhvilluar hetime intensive lidhur me rastin e identifikuar “Fotografime dhe incizime tė tjera tė paautorizuara” nė kundėrshtim me ligjin Trafikim me Njerėz ,neni 171 i KPRK-sė.
më shumë
Informacion per media Prishtinė, 13 gusht 2018 – Ju njoftojmė se pas pranimit tė kėrkesės nga Federata e Futbollit tė Kosovės, pėr ndeshjen e futbollit , e cila do tė zhvillohet sonte nė ora 20:00, nė stadiumin “Fadil Vokrri” nė Prishtinė, Drejtoria Rajonale e Policisė –Prishtinė, ka bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura policore pėr tė ofruar siguri pėr ė gjithė pjesėmarrėsit si dhe ka ndėrmarrė masat e nevojshme pėr tė pėrcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo tė pjesshme tė segmenteve tė caktuara rrugore nė kryeqendėr, me qėllim tė rregullimit tė qarkullimit rrugor dhe drejtimit tė trafikut, nė mėnyrė qė tė krijohet rrjedhshmėri normale nė trafik si dhe njė ambient i qetė dhe i sigurt. më shumë
Sulm ndaj personave zyrtarë Suharekė, 10 gusht

Rreth orės 03:53 minuta tė mėngjesit tė sotėm, nė Urgjencėn e mjekėsisė familjare nė Suharekė, gjatė trajtimit tė njė tė sėmuri, pas njė bisede tė tensionuar ka ardhur deri tek sulmi i personave zyrtarė nė kryerje tė detyrės me ē’ rast janė grushtuar dhe rrėnxuar nė dysheme njė mjek dhe njė teknik.
më shumë
Njoftim për media! Prishtinė, 10 gusht 2018 – Pėr shkak te festivalit Sunny Hill i cili do tė mbahet nė parkun e Gėrmisė qė nga sot deri me datėn 12.08.2018, Drejtoria Rajonale e Policisė –Prishtinė, ka bėrė tė gjitha pėrgatitjet e duhura si dhe ka ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme pėr tė pėrcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo tė pjesshme tė segmenteve tė caktuara rrugore nė kryeqendėr dhe jashtė saj, me qėllim tė rregullimit tė qarkullimit rrugor dhe drejtimit tė trafikut, nė mėnyrė qė tė krijohet rrjedhshmėri normale nė trafik si dhe njė ambient i qetė dhe i sigurt. më shumë

Raporto krimin