Drejtori i përgjithshëm i PK-së z.Maxhuni me stafin e tij të lartë, duke...
Policia e Kosovës - 2016
Zv. Drejtori i Përgjithshëm z. Naim Rexha priti një delegacion ne krye me John...
Policia e Kosovës në bashkëpunim të ngushtë me Organizatën për...
Drejtori I Pergjithshem z. Shpend Maxhuni priti ne nje takim njoftues Komandantin e ri te MSU...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Z. Shpend MAXHUNI, me...
Sot me datë 19.10.2016 Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm për...
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës z. Shpend Maxhuni po...
Policia e Kosovës bazuar në trendet dhe kërcënimet nga krimet e rënda dhe...
Plagoset një person në Prishtinë-Sqarim për media dhe opinionin e gjerë lidhur me kushtet në bazën e njësiteve speciale “Belvedere” në Mitrovicë-Sqarim për media dhe opinionin e gjerë lidhur me një video incizim të publikuar në facebook të quajtur Një komb- Identifikohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘ndërhyrje në sistem kompjuterik’-Arrestohet një person i dyshuar për ,vjedhje të rënda’ -Arrestohet një person i dyshuar për ,vjedhje të rënda’ -Arrestohen dy persona të dyshuar për përfshirje në veprat penale ‘trafikim me njerëz’ dhe ‘shërbime seksuale të viktimës së trafikimit’-Informim i opinionit lidhur me deklarimet e pavërteta të Milovan Drecun-Informacion lidhur me veprimet policore në PKK-Jarinje të Mitrovicës-Policia e Kosovës arreston katër persona të dyshuar për ‘trafikim me njerëz’-Sqarim lidhur me disa shkrime të mediave të ndryshme vendore dhe ndërkombëtare lidhur me vendndodhjen e të dyshuarit për terrorizëm Lavdrim Muhaxheri-Policia e Kosovës konfiskon mbi 10 kilogramë substancë të dyshuar narkotike dhe arreston personin e dyshuar për ‘blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje -Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesmarrësit në trafikun rrugor të shtojnë vigjilencën e tyre dhe t’u përmbahen rregullave në trafik gjatë qarkullimit të tyre nëpër rrug&eum-Sekuestrohen dy armë-Situata e sigurisë gjatë natës së ndërrimit të viteve 2016/2017, kryesisht e qetë dhe pa incidente serioze
Plagoset një person në Prishtinë Prishtinė, 20 janar 2017 – Sot nė ora 04:20, policia ka marrė informacionin se nė rrugėn , ” Fehmi Agani” nė Prishtinė, saktėsisht nė njė lokal, ka pasur tė shtėna me armė zjarri. më shumë

Raporto krimin